Palm, Minik Akıllı Telefonu İle Geri Dönüyor

Akıllı telefon ve  akıllı saat arasındaki farkı bölmek için tasarlanmış bir cihaz olan bu model kuşkusuz çok güzel. Ürünün arkası, Samsung tasarımı kadar etkileyici bir kimlik bilgileri içeren tasarımlar kullanmaktadır.

Gerçekten, cihaz en çok açıkça bir iPhone’a benziyor; fakat, bu mini telefon 3.3 inçlik bir ekrana sahip. İlk iPhone, tesadüfen, 3,5 inçlik bir ekrana sahipti; ancak kullanıcıların daha büyük ekran ihtiyaçları doğrultusunda Apple, hem daha iyisini yapmak hem de rakip firmalarla müdahale adına 11 yılda çok şey yaptı. Şimdiki iPhone‘ların elinize sığması mümkün değil ancak, bu minik cihaz avucuna rahatça sığar.

Teknik Özellikler

Palm doğal olarak, Android (8.1) ile çalışıyor. IP68 sertifikası ile suya dayanıklı ve 800 mAh pil kapasitesi hiçte büyük değil; ancak ekran ufak olunca buna çözüm bulmaları da zorlaşmış anlaşılan… Palm firmasına göre cihaz “bütün günü”  idare edecek yönünde.

Daha derine dalacak olursak, bu minicik cihaz 3GB RAM, kolay kolay dolmayacak 32GB depolama alanı ve bir Snapdragon 435 içeriyor. Bunlar kötü akıllı telefon özellikleri, ancak “ultra-cep telefonları” ne kadar iyi özellikler? Söylemesi zor. Kategori şu ana kadar gerçekten mevcut bulunuyor. Tekrar doğmuş Palm markasını, TCL yeniden elleriyle yarattı. Bakalım, şirkete istenilen sonucu verebilecek mi?

Telefonun Fiyatı

İnsanlar ihtiyaç duyduklarını bilmedikleri bir telefonu almaya ikna etmek için, mini tasarım ve iyi özellikler yeterli değildir. Hele ki fiyat 349 dolar olursa… Kaldıki şuan Türkiye’de doların azami derece yüksek olması, bu minik telefonu hiçbir şekilde cazip kılmıyor.

Bir Cevap Yazın