Etiket arşivi: Youtube Çöktü

YouTube Çöktü, Videolara Erişim Gitti

YouTube büyük bir kesinti yaşıyor. Dünyadaki kullanıcılar, YouTube’un video hizmetinin ve mobil uygulamalarına erişimi dün saat 21:20 civarında olmadığını fark etmeye başladılar ve bütün servislere bir saatten fazla bir süre sonra erişilemez kaldı. YouTube TV ve YouTube müzik de servis kesintisinden etkilendi.

YouTube, kesintiyi bir tweet’te kabul etti. Ekip YouTube hesabından, ”bunu çözmek için çalışıyoruz ve düzeltildiğini size bildireceğiz” dedi. “Bunun neden olabileceği herhangi bir rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ve sizi güncel tutacağız.” 22:35 itibariyle, hesap hala ekibin sorun üzerinde çalıştığını söyleyerek kesintinin raporlarına cevap veriyor. Tüm Google tarafından işletilen hizmetlerde olduğu gibi, YouTube için ciddi bir kesinti oldukça nadirdir. YouTube TV, bu yaz Dünya Kupası sırasında uygunsuz bir zamanda hizmet kesintisi yaşadı ve kanal sayfaları Nisan ayında bir süre düştü.

Güncelleme, 22:40: YouTube’un kendisi henüz bir düzeltmeyi onaylamasa da, birden fazla kullanıcı hizmetin geri yüklendiğini bildiriyor.

Güncelleme, 23:01: YouTube, hizmeti geri yüklediğini ve kesintinin sona erdirdiğini söylüyor.

Daha önce böyle 30+ dakika boyunca YouTube’u hiç görmedim
— Marques Brownlee (@MKBHD) Ekim 17, 2018