Etiket arşivi: askerlik muayenesi

Askerlik Son Yoklama Ne Zaman ve Nerede Yaptırabilirim?

Son yoklamaSoruyu Soran: Abdulkerim

Soru: efendim öncelikle saygılar sunarım!benim yeğenim 2014 ağusta askere gidecek son yoklamasını ne zaman yaptırması gerekiyor?birde yoklamayı herhangi bir askerlik şubesinden yaptırabilirmiyiz? teşekürler, iyi günler dilerim.

Cevap:  Öncelikle birinci sorunuza cevap verelim

1994 doğumlu yükümlerin yoklama işlemi 01 Ocak 2013 tarihinde başlayıp 02 Şubat 2014 (muhtemel) tarihine kadar yapılacaktır.

Yoklamayı eğer kütükte bağlı bulunduğunuz ilçede değilseniz ikamet ettiğiniz askerlik şubesine giderek yoklama işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Askerlik Muayene Kağıdı Ne zaman Gelir? Muayene Tarihi Ne zaman?

Soruyu Soran: Faruk

 

Soru: 07.01.1994 doğumluyum doğum yerim fatih kütük muş bulanık muayene ne zaman olurum. muayene kağıdım ne zaman gelir. bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum bilgi verirlerse sevinirim.

 

Cevap: 94 doğumlular için muayene dönemi başladı. Askerlik şubenize giderek, gerekli işlemleri yaptırabilirsiniz.

1994 Doğumlular için Asker Muayenesi Tarihi

ASkerlik Muayene zamanı

selamın aleyküm arkadaşlar 12.ay 22 aralık 1994 doğumluyum ben muayene bu sene bizim de dimi? bazı arkadaslar seneye sizin muayene felan diyor 12. ay oldugu icin ama cogu yok oyle bişey 94lülerle birlikte gideceksin felan diyorlar bilen biri cevaplayabilirmi.. hayırlı teskereler.,

 

 

Aleyküm Selam. Bune 1994 doğumlu olanlar muayene oluyor. Bağlı bulunduğunuz askerlik şubesini arayıp, bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İkametgah Farklı Yerde, Askerlik Şubesine Ne Zaman Gitmeliyim?

S1994 Askerlik şubesioruyu kim sordu?: ALİ
tam olarak ne zaman askerlik şubesine ne zaman gitmeliyim ve benim nufüs cüzdanında karabağlar ikametgah olarak gözüküyo ve manisa demircide ikametgah ediyorum hangi askerlik şubesine gitmem lazım yardımcı olabilir misiniz İzmir mi Manisa mı doğum tarihim 01.01.1994
Cevap: Öncelikle 1994 doğumlu hükümlüler için askerlik muayenesi başladığını belirtmek istiyorum.
Muayene için nufüs kütüğünde yazılı olan ilçeye gitmenize gerek yok. Yapmanız gereken ikamet ettiğiniz ildeki ilçe askerlik şubesine gitmeniz gerekiyor. Gitmeden önce dilerseniz telefon ile askerlik şubesi santralini arayın. Gerekli bilgileri resmi olarak onlardan alın.