Etiket arşivi: Apple Garanti

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye’de milyonlarca kullanıcı olan iPhone‘nun garantisinin devam edip etmediğini, telefonla teknik destek ve cihazınızın onarım/servis süresinin olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Özellikle ikinci el telefon alırken en çok dikkat etmemiz gereken konular arasında yer alan garanti sorgulama işlemine kesinlikle dikkat etmeliyiz. Böylelikle garanti süresini net bir şekilde doğrudan Apple‘dan öğrenmiş oluruz.

iPhone Garanti Sorgulama işlemlemini oldukça basit ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, iPhone/iPad vb. cihazınızın IMEI numarasını ya da seri numarasını bilmeniz gerekiyor. Her iki kodlarla da garanti sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

iPhone Seri veya IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir?

Öncelikle, IMEI numarası nedir ve nasıl öğrenilir merak ediyorsanız, IMEI Öğrenme ve IMEI Sorgulama sayfamızı ayrıntılı bir şekilde okuyup, bilgi edinebilirsiniz.

Seri numarasını öğrenmek için cihazınızın Ayarlar bölümüne girin, ardından Genel kısmına tıklayın; karşınıza Hakkında bölümü gelecektir. Burada harf ve rakamlardan oluşan 12 haneli bir kod göreceksiniz, işte bu seri numarasıdır.

iPhone ait örnek seri numarası ekran görüntüsü

Gerekli bilgiyi elde ettiyseniz, sorgulama işlemine başlayabiliriz.

  1. Öncelikle, Apple‘ın buradaki Türkçe sayfasına gidiyoruz.
  2. Ardından öğrenmiş olduğumuz seri ya da IMEI numarasını yazıyoruz ve ardından güvenlik kodunuzu giriyoruz;
  3. Devam dediğimizde iPhone/iPad vb. cihazınıza ait bütün garanti, servis ve AppleCare gibi bilgileri karşınıza gelecektir.

Örnek, iPhone garanti sorgulama ekran görüntüsü

iPhone Garanti Sorgulama Sonucu

Sorgulama işlemini yaptıktan sonra cihazınızla ilgili, teknik destek ve onarım ve servis kapsamı bilgilerini göreceksiniz. Örneğin, aşağıdaki resimde yer alan iPhone 5‘nın garanti süresinin dolmuş olduğunu görüyoruz.

Unutmayın: İkinci el telefon aldığınızda, “garantisi var” dendiğinde, bu şekilde sorgulama işlemi yaparak, yeşil renkte belirtilmiş; √ Onarım ve Servis Kapsamı: Etkin olduğunu mutlaka teyit ediniz.

Apple markalı, iPhone 5’e ait servis ve destek kapsamının ekran görüntüsü

Eğer, bu konuyla ilgili aklınıza takılan herhangi bir konu var ise, bize yorum yazarak sorabilir ya da doğrudan Apple‘ı arayabilirsiniz.

Apple Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri:
Ev/iş telefonunuzdan, Pazartesi ve Cuma günleri 09:00-20:00 saatleri arasında: 00800 448 829 878
Sabit ya da cep telefonunuzdan 0216 282 15 11 numaralı hatları arayabilirsiniz.